Rekuperator
O FIRMIE PRODUKTY USŁUGI ZADAJ PYTANIE KONTAKT

WYKORZYSTAJ ENERGIĘ SKUMULOWANĄ W POWIETRZU.


Ciepło odzyskiwane jest z powietrza zewnętrzego nawet w temperaturze -16°C. Urządzenie składa się tylko z dwóch głównych modułów: zewnętrzego (pompy ciepła) oraz wewnętrznego (sterownika). Dzięki temu instalacja urządzenia jest szybka i prosta. Pompa jest zlokalizowana na zewnątrz budynku, nie zajmuje powierzchni wewnątrz niego. Połączenie pomiędzy modułem zewnętrznym, a budynkiem stanowią jedynie dwa rurociągi oraz dwa kable. Zewnętrzne usytuowanie sprężarki sprawia, że wewnątrz budynku nie znajdują się elementy emitujące hałas. Dzięki temu rozwiązaniu cisza w Twoim domu nie będzie niczym zakłócona.

W oferowanych przez nas pompach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, zwiększających ich roczną efektywność. Urządzena charakteryzują się wysokim współczynnikiem COP. Posiadają systemy automatycznego odszraniania, uruchamiane tylko wtedy, kiedy jest to wymagane, co dodatkowo wpływa na wydajność. W rezultacie zmniejsza się zużycie energii elektrycznej.

Zasobniki ciepłej wody wykonane w technologii TWS zapewniają zarówno więcej ciepłej wody, jak i jej wyższą temperaturę. Czas potrzebny do ponownego podgrzania c.w.u. po szczytowym poborze jest ponad dwukrotnie krótszy, niż w przypadku innych technologii. Dodatkowo możliwe jest (w razie potrzeby) otrzymanie wyższej temperatury wody do ogrzewania. Zastosowanie wysokiej jakości sprężarek spiralnych powoduje, że pompy ciepła są wyjątkowo efektywne, trwałe i ciche w działaniu.

Pompy potrafią zapewnić pełen komfort - ogrzewanie w zimie, chłodzenie latem i ciepła woda użytkowa cały rok. Latem wykorzystywana jest niska temperatura grunt, zapewniając przyjemny chłód w gorące dni. Taki sposób chłodzenia nazywany jest chłodzeniem pasywnym i jest znacznie tańszy, niż tradycyjna klimatyzacja. Chłodzenie pasywne zużywa tyle energi, ile zużywają np. dwie żarówki.

Na wypadek ograniczonych przestrzeni, w naszej ofercie znajdują urządzenia o kompaktowych wymiarach, przeznaczone do współpracy z zewnętrznymi zasobnikami c.w.u. Mniejsze wymiary powodują, że są one idealnym rozwiązaniem w przypadku niskich pomieszczeń np. piwnica, poddasze.

Urządzenia są tak wydajne, że mogą zredukować koszty ogrzewania budynku nawet o 75%. Przeznaczone są dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą dokonywać odwiertów, czy wykopów pod gruntowy wymiennik ciepła. Oferują także pełną swobodę w lokalizacji zewnętrzengo modułu powietrznego.

Pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Ze względu na to, iż przepływ ciepła przebiega w sposób nienaturalny proces ten jest wymuszony przez zewnętrzną energię mechaniczną lub energię cieplną. czytaj więcej...